Bahman Ara Logo
نسخه با کیفیت
خانه بازگشت به صفحه اول »
نشر بهمن آرا
انتشارات بهمن آرا
مقالات
1392-07-01, 09:23 | 31
انتشارات بهمن آرا در سال 1383 فعالیت خود را آغاز کرد. این کار با تکیه بر 70 سال تجربه خانوادگی در صنعت چاپ و نشر آغاز شد. هدف اولیه از تأسیس انتشارات تداوم فعالیتی بود که پیش از این از طریق یکی از سرشناس ترین خانواده های شهر قم در زمینه چاپ و نشر انجام شده بود...

 

انتشارات بهمن آرا

 

انتشارات بهمن آرا در سال 1383 فعالیت خود را آغاز کرد. این کار با تکیه بر 70 سال تجربه خانوادگی در صنعت چاپ و نشر آغاز شد. هدف اولیه از تأسیس انتشارات تداوم فعالیتی بود که پیش از این از طریق یکی از سرشناس ترین خانواده های شهر قم در زمینه چاپ و نشر انجام شده بود. خانواده ای که تأسیس قدیمی ترین کتابفروشی، کتابخانه، انتشارات و چاپخانه شهر قم را در کنار راه اندازی سه چاپخانه و دو انتشارات را در کارنامه خود داشت.


نشر بهمن آرا در آغاز رسالت خود را در انتشار کتاب جهت ارتباط با نسل جدید جامعه اهل مطالعه و فرهنگ جامعه تعریف کرده است. از میان این جامعه علاقه مندان به ادبیات و هنر مخاطبان اصلی ما خواهند بود. بهمن آرا در تلاش است تا بتواند کتب هایی در این حوزه ها برای علاقه مندان منتشر کند. کتاب هایی که از مجموعه بهترین های ایران و جهان انتخاب، تولید و منتشر می شوند.


در همین راستا انتشارات بهمن آرا چند سالی است که حوزه سینما و ادبیات مرتبط با این حوزه را انتخاب کرده است. در این حوزه نیز تا کنون کتاب «صید ماهی بزرگ» نوشته دیوید لینچ را منتشر کرده است. کارگردان برنده نخل طلای جشنواره کن و شیر طلایی جشنواره ونیز در «صید ماهی بزرگ» به شیوه های زندگی و منابع الهام در فیلم هایش پرداخته است. این کتاب با ترجمه علی منصوری در سال 1389 منتشر شده و در فاصله کمی به چاپ دوم رسید.

 

صید ماهی بزرگ دیود لینچ

 

«دختری با نشان اژدها» کار برجسته دیگری از انتشارات بهمن آرا است. از این رمان تا کنون دو اقتباس سینمایی ساخته شده است. این کتاب نیز با ترجمه علی منصوری در سال 1391 به بازار عرضه شده است.

 

دختری با نشان اژدها


در حال حاضر انتشارات بهمن آرا در حال تدارک مجموعه ای از کتاب های آموزش سینما برای علاقه مندان عمومی این هنر است. در این زمینه نیز با نویسندگان و مترجمان برجسته این حوزه در حال همکاری است.
انتشارات بهمن آرا همچنین همکاری هایی را در زمینه تولید و توزیع کتاب با انتشارات های آراسته و برقعی دارد.

 


SMS ارسال با پیامک
خانه بازگشت به صفحه اول »
آخرین مطالب | پرچالش‌ترین‌ها | نسخه با کیفیت
استفاده از تمامی مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.